Neden Klasik Web Tasarımcı Sayısı Düşündüğünüzden Azdır?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
1 Ekim 2020, Perşembe
Neden Klasik Web Tasarımcı Sayısı Düşündüğünüzden Azdır?
Web tasarımcısını tanım eder iken müşterilerin beklentilerine göre bir açıklama uygulamak lazım olur.
Neden Klasik Web Tasarımcı Sayısı Düşündüğünüzden Azdır?

Web tasarımcısını tanım eder iken müşterilerin beklentilerine göre bir açıklama uygulamak lazım olur. Halkımız “ en iyi internet dizaynırı ” tanımı yapar iken bu özellikleri arzu etmektedir.
Elbette madde madde bu bu diyerek sayamazlar ancak isteklerini alt alta yazarsak karşılığı alttaki anne maddeler olur.

Bir dahi müşterilerin bir internet sitesi tasarımcısından opsiyonel istekleri vardır. Giderek bu opsiyoneller anne maddelere eklenemeye dahi başlamıştır. İyi bir internet dizaynırı; Bunlar bir müşterimize gittiğimizde sübliminal olarak, bize iletilen isteklerden derlediklerim. Kesinlikle eksiltilecekler yoktur arttırılacaklar vardır. Bu maddeler internet tasarımcılığı konusunun nasıl gittikçe genişleyen bir kainat olduğunu meydana koymaktadır. Peki bu kadar bilgiye sahip olması beklenirken  reel internet sitesi tasarımcı adedinin çok olabilmesi muhtemel müdür? Bir dahi internet tasarımcıların hakir görülmesinde işin arz tarafı vardır? Bir internet site dizaynırı ne kadar donanımlı olsa dahi başka internet dizayn firmalarının tanıtım kampanyalarının ilk kurbanı olmaktan kurtulamaz. İşte birkaç internet dizayn tanıtım kampanyası sloganları örnekleri.

“Neden internet siteniz hala yok, ki gerçekte uygulamak çok basit, ayrıca bedava” “50 TL ye şahsi, 100 TL kurumsal internet sitesi” Bu sloganlar ile piyasaya girenler dahi öyle ufak firmalar değil, bazıları milyar dolar düzeyinde sermayeli.

Peki aslında internet tasarımı bu kadar basit yapılabiliyor mu?

Net yanıt elbet hayır.

Ama burada bizden gene kapitalizmi yaratan esas soruya yanıt isteniyor. İşinize epey az yarayacak olanı bedavadan alabilmek mı, aslında işinize yarayanı hak ettiği fiyata alabilmek mı? Bir bisiklette sizi 1000 km götürür, Bir Ferrari dahi. Asıl sorun bir bisiklet ile Ferrari ve arasındaki başka katagorilerin hangisinin bütçesinin size göre olduğudur. Tabi bir bisiklet alırsanız, o varmak istediğini 1000 km süresince pedalı siz basacaksınız. Buradaki internet sitesi tasarımı ile olan metaforu size bırakıyorum. Yani internet dizayn şirketleri dahi paranız ölçeğinde size bisiklette satıyor olur, Ferrari dahi. Ama buradan çıkan netice internet tasarımcıları  çok ancak çok çok donanımlı olması gereklidir. Bu manzaraya göre çıkan neticeler bunlar olmaktadır. Web tasarımcıları arasında bisiklet yapabilen ile Ferrari yapabilen dahi vardır. Yani her internet dizayn firması ve dizaynırı tıpkı değildir. Bu açıdan internet tasarımcı adedi ortada ne kadar çok olursa olsun, gerçekte reel donanımlı internet dizaynırı adedi devamlı dahi çoğalan internet sitesi tasarımı müşteri miktarını karşılayabilmekten çok ancak çok uzaktır. Donanımlı internet tasarımcıları dahi hem internet dizaynırı adedi çok çok illüzyonu yüzünden, hem gittikçe çoğalan müşteri istekleri ve öğrenilmesi gereken teknoloji istekleri yüzünden gelişen senelerinde mesleklerine küsme noktasına varmaktadır.

Peki Web Tasarımcı amacıyla Çözüm Nedir?

Çözüm dile basit ancak uygulanması çok zor olandır.
Eğitim.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın